Koncert „U čast žrtvama Vukovara“

Županja, 21. studenoga 2015. - U subotu, 21. studenoga 2015. godine, u organizaciji Kulturno umjetničke udruge „Kristal - Sladorana“ iz Županje je izveden koncert pod nazivom „ U čast žrtvama Vukovara“ koji se ove godine održao 12. puta. Koncert je organiziran povodom spomendana pada grada Vukovara. Ovaj kulturno – glazbeni događaj odvijao se u Pastoralno kulturnom središtu blaženog Alojzija Stepinca u Županji s početkom u 19:00 sati. U izvođenju jednog dijela glazbenog programa ovog koncerta su sudjelovali članovi mješovitog zbora HPD „Urbata“.

Koncert „U čast žrtvama Vukovara“

Program koncerta je otvoren pozdravnim riječima i riječima dobrodošlice domaćina: dogradonačelnika grada Županje, župnika, te predsjednice KUU „Kristal - Sladorana“, a glazbeni dio programa otvorili su gosti, članovi Hrvatskog kulturno-glazbenog društva „Dunav“ iz Vukovara. Nakon nastupa gostiju iz Vukovara uslijedili su nastupi ostalih pjevačkih zborova: HKPD „Jelačić“ (Petrovaradin), HPD „Graničar“ (Nova Gradiška), HPD „Tomsilav“ (Cernik), GPZ „Zupanja“ (Zupanja), HPD „Urbata“ (Davor) te na kraju domaćini Kulturno umjetničko društvo „Kristal – Sladorana“ (Županja). Bio je ovo koncert posvećen žrtvama Vukovara, te je glazbeni program koncerta bio prožet prigodnim domoljubnim i duhovnim skladbama koje su izvođači otpjevali svečano i dostojanstveno. Na kraju glazbenog koncerta svi izvođači su se glasovno udružili i otpjevali svima poznatu pjesmu „Neka cijeli ovaj svijet“ iz mjuzikla „Jalta, Jalta“ (Alfi Kabiljo).

Bila nam je čast i zadovoljstvo sudjelovati u dijelu glazbenog programa koncerta. Ovom prigodom mješoviti zbor HPD „Urbata“ publici se predstavo otpjevavši tri skladbe: Bože čuvaj Hrvatsku, Jedna je Hrvatska, Moja domovina.

Čestitamo domaćinima na organizaciji ovog kulturno-glazbenog događaja, te zahvaljujemo na pozivu za sudjelovanjem ovom događaju sa željom da se ovakvi događaji nastave i ubuduće.
Nakon kulturno-glazbenog programa je uslijedilo neformaleno zajedništvo domaćina i svih gostiju u ležernom, raspjevanom i rasplesanom raspoloženju.

F O T O G A L E R I J A :

hpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbata

Datum objave: 23.11.2015