Obilježen Svjetski dan glazbe

Tekst: radioslavonija.hr, Foto: Ivica Brlić

Slavonski Brod, 21. lipnja 2015. - Povodom Svjetskog dana glazbe 21.6.2015. godine je održana u Glazbenoj školi u Slavonskom brodu 3. smotra pjevačkih zborova. Domaćin smotre bili su članovi HPD Davor, u suradnji s Kazališno-koncertnom dvoranom Ivana Brlić-Mažuranić. Na smotri je nastupilo ukupno pet zborova: HPD Urbata iz Davora, Pjevački zbor Cantate ad libitum iz Našica, Zbor mladih Preslavnog Imena Marijina iz Osijeka, HPD Graničar iz Nove Gradiške i HPD Davor.

Obilježen Svjetski dan glazbe

Nakon završetka smotre svi su predstavnici zborova, zajedno s učenicima Srednje glazbene škole Slavonski Brod, sudjelovali u flash mobu. Kako je i najavljeno na Destinacijskom forumu PPS kluba "Moja lijepa Slavonija kraj Save" na slavonskobrodskoj savskoj šetnici podno Korza snimao se i promo spot u kojem je pjesmu "Slavonijo, zemljo plemenita" izvodilo stotinu zborskih pjevača, sudionika 3. susreta pjevačkih zborova.

Ovom prigodom čestitamo domaćinima na izvrsnoj organizaciji ovog vrijednog događaja, a isto tako zahvaljujemo na pozivu i srdačnom gostoprimstvu.

Prilog SBTV:

Datum objave: 23.06.2015