Kupljen digitalni pijanino

Davor, 17. travnja 2013. - Kako se osnovna djelatnost Društva realizira kroz višeglasno pjevanje i javne nastupe, potreba za kvalitetnim instrumentom prisutna je od samog osnutka Društva. Tako je na sjednici Upravnog odbora HPD „Urbata“ održanoj u siječnju ove godine jednoglasno donesena odluka o nabavci kvalitetnog instrumenta.

Kupljen digitalni pijanino

Nabavka instrumenta je realizirana, te je 12. travnja kupljen digitalni pijanino marke Kawai koji će služiti u svrhu odvijanja proba pjevanja, te kao instrumentalna pratnja zbora na javnim nastupima koje će Društvo organizirati. Ovim putem zahvaljujemo svima koji su doprinijeli da se nabavka instrumenta realizira.
hpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbatahpd urbata

Karakteristike instrumenta:

Mehanika: Napredna mehanika AHA IV - F sa Tehnologijom Akustične Reakcije (TM)
Izvor zvuka: Harmonic Imaging (TM) technology
Broj zvukova: 15
Polifonija: 96
Reverb: Room, Stage, Hall
Recorder: 7,500 nota
Demo pjesme: 15 pjesama
Concert Magic: 40 pjesama
Funkcije lekcije: Burgmüller i Czerny
Ostalo: Dual, Four Hands, Transpose, Tuning, Damper Effect, MIDI Functions, Metronome Jacks: MIDI (IN/OUT), Dva para slušalica
Pedale: Damper (with Half-Pedal support), Sostenuto, Soft
Zvučnici: 12 cm x 2
Izlazna snaga: 20 W x 2
Dimenzije: 136 (širina) x 40 (dubina) x 85 (visina)

DODIR

Napredna Hammer Mehanika IV-F
Klavijatura napredne mehanike (AHA IV-F) razvijana je kako bi prikazala karakterističan dodir klasičnog glasovira, sa svojom izvanrednom konstrukcijom omogućuje konzistentne pokrete za uglađeniji i prirodniji osjećaj sviranja. Kao što akustični pijanino u basu ima teže batiće, a u diskantu lakše tako i AHA IV-F mehanika ima različite težine batića, prikladno podešene za svaki stupanj sviranja. Takva pažnja za detalje omogućuje veću stabilnost pri sviranju fortissimo dionica, čuvajući delikatnu pianissimo kontrolu te time zadovoljava potrebe najzahtjevnijih pijanista.

ZVUK

Harmonic Imaging Technology
Autentični zvuk Kawai digitalnog pijanina počinje sa svjetski poznatim Kawai EX koncertnim glasovirom. Smješten u gluhu komoru bez imalo jeke, bogat zvuk ovog instrumenta svjetske klase studiozno se analizira i potom ga snima Kawai stručnjak (Master Piano Artisan). Akustični portret svake note potom je transformiran u precizni trodimenzionalni digitalni prikaz, upotrebljavajući Kawai Harmonic Imaging tehnologiju. Ovaj jedinstveni proces vjerno stvara široki dinamički raspon izvornog glasovira, od nježnog pianissima do gromovitog fortissima.

ZNAČAJKE

Built-in Lessons/Lekcije
Funkcija lekcije pomaže vam vježbati pijanino sa popularnim metodama Alfred ili Burgmuller i Czerny. Možete slušati bilo koju pjesmu iz knjiga i vježbati uz njih. Možete vježbati svaku ruku posebno sa različitim tempom, snimiti vašu vježbu i sami se ocijeniti.
Izvor: www.piano.hr

Datum objave: 17.04.2013