BOŽIĆNI KONCERT U ORUBICI

Tekst: Ivica Brlić, Foto: Ljiljana Olić

ORUBICA, 06. siječnja 2012. - U petak, 6. siječnja 2012. godine održan je osmi po redu tradicionalni Božićni koncert u organizaciji Velikog crkvenog zbora župe sv. Ilije proroka u Orubici. Koncert je održan u župnoj crkvi u Orubici.

BOŽIĆNI KONCERT U ORUBICI

Nakon prigodne božićne čestitke i riječi dobrodošlice koju su domaćini uputili svim posjetiteljima i izvođačima uslijedio je vokalno – instrumentalni dio programa. U glazbenom dijelu programa predstavio se Dječji crkveni zbor iz Orubice, tamburaški sastav KUD – a „fra. Marijan Lanosović“iz Orubice, tamburaški orkestar KUD - a “Tamburica“ iz Starog Petrovog Sela, vokalni ansambl “ LIRA „ iz Starog Petrovog Sela, HPD „ URBATA “, te na kraju programa domaćini - Veliki crkveni zbor .

Bio je ovo još jedan vrlo uspješno izveden i organiziran kulturni događaj u kojem su se mogle čuti tradicionalne božićne pjesme u novim vokalnim i instrumentalnim obradama.

Datum objave: 07.01.2012